Kuchnia otwarta na salon – jak to dobrze zrobić?

Dzięki kuchni otwartej na salon łatwiej jest ludziom komunikować się ze sobą. Kuchnia staje się przestrzenią bardziej towarzyską i jest doskonałym miejscem na rodzinne więzi.

Najlepszym sposobem na to jest oddzielenie dwóch przestrzeni. Oznacza to, że nie powinieneś mieć żadnych blatów ani urządzeń w salonie i odwrotnie. Powinieneś również upewnić się, że między obydwoma obszarami jest wystarczająco dużo miejsca, aby nie czuły się ciasno.

Kuchnia to serce każdego domu. To tam spędzamy większość czasu gotując i spędzając czas z rodziną. Jednak obecnie większość kuchni jest zamknięta ścianami i drzwiami.

W tym artykule omówimy, jak zaprojektować kuchnię, która wpada do salonu i tworzy idealną przestrzeń do gotowania, jedzenia i spotkań towarzyskich.

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu kuchni na otwartym planie, jest miejsce, w którym chcesz umieścić zlew. Jeśli masz małą kuchnię lub ciasną przestrzeń do pracy, najlepiej będzie umieścić ją w salonie, aby można było używać jej również jako baru lub stołu jadalnego.

Kuchnia to serce domu. To tam gotujemy, jemy i spędzamy czas z rodziną z naszymi bliskimi.

Kuchnia to również miejsce, które można otworzyć na salon lub od niego odciąć. Decyzja będzie zależeć od Twoich osobistych preferencji i tego, jak chcesz korzystać z kuchni.

Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia była bardziej otwarta, musisz pamiętać o kilku rzeczach podczas jej projektowania – na przykład o tym, by nie przeszkadzały w niej żadne niebezpieczne przedmioty lub coś, co mogłoby się zabrudzić, gdyby ktoś coś na nie wylał. Powinieneś również upewnić się, że jest wystarczająco dużo gniazdek dla urządzeń i innych urządzeń.

Aktualności

Galeria

Masz jakieś pytania

Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć, napisz na meila llub zadzwoń